Kurs niemieckiego dla firm

Kurs niemieckiego dla firm jest szansą na podwyższenie kompetencji pracowników, którzy pracują w niemieckojęzycznym środowisku. Znajomość języków obcych jest kluczową umiejętnością pozwalającą na nawiązanie współpracy z kontrahentami z innych krajów. To także szansa na pozyskanie nowych klientów. Niemiecki biznesowy to specjalne zajęcia, które ułatwią pracownikom uzyskanie wysokiego poziomu komunikacji niezależnie od branży.

Dlaczego firmom potrzebni są pracownicy znający język niemiecki?

Niemiecki to po angielskim najczęściej używany język w Europie. Wiele polskich firm współpracuje z niemieckojęzycznymi partnerami oraz obsługuje klientów posługujących się tym językiem. Dlatego pracownik z odpowiednimi kompetencjami językowymi jest ważnym pracownikiem w każdym zespole. Co więcej, podwyższanie kompetencji przez personel bardzo dobrze wpływa na wizerunek firmy. German Cafe to miejsce stworzone po to, by każdy miał szansę podnieść swoje kompetencje językowe.

Jak wyglądają zajęcia w German Cafe?

Efektywny kurs języka niemieckiego dla firm to zajęcia online dopasowane do potrzeb konkretnej firmy. Wszystkie spotkania odbywają się w formie zdalnej w wybranej przez klientów godzinie. Regularne zajęcia prowadzone są na wielu poziomach. German Cafe to;

  • nauka języka niemieckiego dla początkujących,
  • kurs niemieckiego dla zaawansowanych,
  • niemiecki dla średnio zaawansowanych online.

W trakcie zajęć kładę nacisk na komunikację. Konwersacje niemieckie pozwalają kursantom pracować nad płynnością językową i przełamywaniem barier. Dlatego zachęcam kursantów do samodzielnego konstruowania wypowiedzi. Wprowadzam branżowe słownictwo i struktury gramatyczne, które przydają się w trakcie rozmów z klientami lub kontrahentami, a także ułatwią pisanie maili. 

Korzystam także z różnorodnych pomocy naukowych ułatwiających przyswajanie informacji. Są to ćwiczenia interaktywne oraz fiszki, videolekcje na YouTubie. Zwracam uwagę na wymowę i osłuchanie się z językiem, dlatego bardzo często korzystam z autentycznych nagrań. Są to metody efektywne, pomagające podwyższyć kompetencje językowe kursantów. 

Staram się dopasować wszystkie kursy niemieckiego do potrzeb konkretnego firmy. Dlatego oferuję zarówno indywidualny kurs niemieckiego online, ja i spotkania grupowe. 

Żywy język niemiecki

Jestem absolwentką Lingwistyki stosowanej języka niemieckiego. Swoje umiejętności językowe podwyższyłam w trakcie licznych wyjazdów zagranicznych. Dlatego kładę nacisk na używanie żywego języka stosowanego w konkretnym środowisku. Kurs niemieckiego online dla firm to tylko jedna z wielu usług, jakie oferuje moja firma German Cafe. Oprócz tego prowadzę: