Konwersacje niemieckie

Konwersacje niemieckie to propozycja dla osób, które chcą popracować nad płynnością językową i akcentem. W German Cafe w trakcie spotkań każdy kursant ma szansę poszerzyć słownictwo, a także ćwiczyć użycie określonych struktur gramatycznych. Dobra znajomość języków obcych, a zwłaszcza umiejętne używanie żywego języka, to jedna z ważniejszych umiejętności na rynku pracy, dlatego takie zajęcia to inwestycja umożliwiająca rozwijanie kariery zawodowej.

Dla kogo są przeznaczone konwersacje niemieckie?

W German Cafe konwersacje niemieckie online dostępne są na różnym poziomie. Szczególnie polecam zajęcia tego typu osobom średnio zaawansowanym oraz zaawansowanym. Aby brać udział w rozmowach, potrzebna jest już pewna znajomość słownictwa oraz struktur gramatycznych.

To także dobry sposób na usystematyzowanie wiedzy przed egzaminami różnego typu, np. jako przygotowanie do matury z niemieckiego. Wszystkie spotkania są dopasowane do wymagań kursantów, dzięki czemu każdy ma szansę pracować nad własnymi potrzebami. Konwersacje z niemieckiego to dopełnienie specjalnych zajęć dla firm, które chcą podwyższać kompetencje pracowników.

Zalety kursów konwersacyjnych z języka niemieckiego

Konwersacje po niemiecku online to przede wszystkim sposób na przełamywanie własnych barier. Jako doświadczony lektor wiem, że wiele osób boi się używać języka. Takie obawy mogą zostać rozwiane właśnie za pomocą odpowiedniego przygotowania. Moi kursanci mają szansę podnieść poziom wiedzy językowej poprzez stopniowe rozszerzanie słownictwa. Dbam o to, by kursanci nabyli płynność językową, która pomoże im budować pewność siebie podczas egzaminów, rozmów kwalifikacyjnych, czy spotkań z niemieckojęzycznymi klientami. 

Jak wyglądają konwersacje online niemiecki?

Wszystkie zajęcia w German Cafe odbywają się zdalnie w terminie wybranym przez kursantów. Aby ułatwić uczniom przyswajanie wiedzy, korzystam z różnorodnych pomocy edukacyjnych. Konwersacje z niemieckiego online skupiają się przede wszystkim na praktyce, dlatego często wykorzystuję auntentyczne nagrania. Dzięki temu kursanci mają szansę zapoznać się z odpowiednią intonacją oraz akcentowaniem, by później w praktyce stosować poznane zasady wymowy.

Spotkania tego typu mogą mieć różne formy. Prowadzę zarówno indywidualny kurs niemieckiego online, jak i grupowe (np. niemiecki biznesowy), na których zawsze panuje przyjemna i twórcza atmosfera. 

German Cafe to miejsce stworzone do nauki. Prowadzę kurs niemieckiego online dla osób o różnym poziomie zaawansowania. Dostępne warianty to: